Volám sa Viera Futáková a som módna návrhárka.

Asi už odjakživa…

Od čias detstva, keď som fascinovane sledovala výšivky na našich nádherných ľudových krojoch. Od študentských čias, keď ma túžba vyrábať si vlastné výnimočné odevy, priviala až na štúdium odevného dizajnu…

No najmä dnes, keď tvorím aj pre iných, pretože chcem vložiť krásu, ktorá je okolo nás a neustále ma inšpiruje, do každého môjho modelu a urobiť tak šťastnou nielen seba, ale aj svojich klientov.
 Okrem dámskej módy sa venujem aj móde pánskej, výrobe doplnkov a bytovému dizajnu s dôrazom kladeným na osobitosť.
Najviac ma ale charakterizuje dámska móda, ktorej najvýraznejšou črtou je ženskosť.
Viera Futakova

Keď robíš čo miluješ, a miluješ čo robíš…

"Vierka má vrodenú schopnosť vytvárať outfity, ktoré dokonale sadnú každej žene. To, čo ju podľa mňa odlišuje, je jej výnimočná láskavosť, vďaka ktorej je celý proces navrhovania skutočne príjemným a povznášajúcim zážitkom."

Leona Novoberdaliu

"S Vierkou bola radosť spolupracovať, dokáže sa vcítiť do človeka a vytvoriť nádhernosť ušitú doslova a dopísmena namieru a stačilo jej na to len jedno osobné stretnutie a jedna skúška. Dokáže podčiarknuť vašu jedinečnosť a tak Vám dovolí sa cítiť ako kráľovná."

Michaela Magaela Ďurišová

"Šaty boli prekrásne, cítila som sa nesmierne žensky. Priznám sa, že som bola aj v rozpakoch pre opakované pozitívne reakcie. Vystihli ste ma úplne, dodali ste mi odvahu. Som Vám za to veľmi vďačná. Kiež by ženskosť opäť našlacestu k nám ženám... Vy tomu svojou mierou veľmi krásne prispievate."

"Nacítiť si dámu a navrhnúť a ušiť to len pre ňu. Potom je to kráááása. To je to pravé umenie a toto Vierka vie na 1*.

Úžasná návrhárka a ďakujem za tie klenoty, ktoré mám v skrini od Vás. Vierka, teším sa na ďalšie nové šaty."

"Neskutočne skromná, veľmi ľudská a skutočný majster v obore - tak Vás vnímam Vierka. Ako kúzelník mávnutím čarovného prútika viete látke vdýchnuť dušu. A každá, ktorá si oblečie Váš kúsok sa cíti ako krásna žena."

"Nemám slov. Môj ždiarsky kroj a Vaše modely sú podľa mňa najúžasnejšie a najkrajšie šaty na svete."

"Vierka, vo Vašich rukách máte dar krásy."

"Keď otváram ústa nad tým čo dokážeš vytvoriť a poviem si že teda WAAAAU... Ty zatiaľ vyrobíš ďalší skvost..."